en-cok-aranan-otomobiller

2015 Yılında İnternette En Çok Aranan Otomobiller

Yandex internet sitesi üzerinden yapılmış bir araştırmaya göre; 2015 yılı başından itibaren en çok aranmış olan otomobil markaları ve modelleri hakkında bilgi, bu makalemizde sizlerle paylaşılacaktır.
Yapılmış olan araştırma hakkında biraz ip ucu vermek gerekirse; 2015 yılı boyunca en çok aranan otomobil markası, Ford olurken onu sırasıyla Renault ve Fiat markaları takip etmiş. En çok aranmış olan markalarda ise birinciliği Ford Focus alırken onu Toyota Corolla ve Honda Civic takip etmiştir.
İnternette en çok kullanılan arama motorlarından Yandex’in, Türkiye’deki internet kullanıcıları üzerinde yapmış olduğu çalışma ve analiz sonuçlarına göre; 2015 yılında Türkiye’de en çok aranan otomobil markası, Ford olmuştur. Ford’u takip eden markalar ise sırasıyla Renault ve Fiat olmuştur.
Yandex’in yapmış olduğu araştırmaya göre Türkiye’de aranan en çok otomobil markasından ilk 10 adedi sıralandığında, dikkat çeken husus ise bu ilk 10’da 4 adet Alman otomobil markasının bulunması. Bu detayında gösterdiğine göre Alman otomobillerini seviyoruz.
Yapılmış olan bu çalışmada birinciliği Ford otomobil markası göğüslerken; ikincilik Renault, üçüncülük ise Fiat markalarının olmuş. Bu markaları ise Mercedes, Opel, Honda, Hyundai, BMW, Toyota ve Volkswagen markaları izlemiş.
Yandex’in yapmış olduğu bu araştırma ve değerlendirme sonucunda; otomobil markası olarak Ford birinci sırada yer alırken model olarak ise yine Ford’un Focus modeli birinciliği ele almış. Bu araştırmada dikkat çeken bir diğer konu ise; Türkiye’de internet üzerinden aranmış olan otomobil markalarında 9. sırada yer almakta olan Toyota otomobil markasının Corolla modeli, en çok aranan otomobil modelleri arasında ise ikinci sırada yer almış. Oldukça iyi bir sıçrayış yapmış olan Toyota markasının bu başarısı, Corolla modelinin Türkler tarafından çok sevilmiş ve tutulmuş bir araç olduğunu gösteriyor.
Yandex internet sitesinin 2015 yılının başından itibaren yapmış olduğu çalışmaya göre;
2015 Yılında En Çok Aranmış Otomobil Markaları:
1. Ford
2. Renault
3. Fiat
4. Mercedes
5. Opel
6. Honda
7. Hyundai
8. BMW
9. Toyota
10. Volkswagen
2015 Yılında En Çok Aranmış Otomobil Modelleri:
1. Ford Focus
2. Toyota Corolla
3. Honda Civic
4. Fiat Linea
5. Opel Corsa
6. Renault Clio
7. Hyundai Accent
8. Nissan Qashqai
9. Hyundai i20
10. Dacia Duster
Konu edilmiş olunan araştırmada göstermiş oluyor ki; aynı yıl içinde otomobil markası tercihleri ile otomobil modeli tercihleri arasında bir takım farklılıklar yaşanabiliyor.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Yorum yazmaktan çekinmeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir